5 wskaźników, z którymi pomoże silna marka pracodawcy!

5 wskaźników, z którymi pomoże silna marka pracodawcy!

To pewne, marka pracodawcy pomaga firmom. W środowisku wiemy to nie od dziś, natomiast dzięki badaniom, mamy teraz pewność. Według badania LinkedIn aż 72% liderów rekrutujących na całym świecie zgodziło się, że marka pracodawcy ma znaczący wpływ na zatrudnienie.

  1. Lepsze przyciąganie talentów

Posiadanie silnej marki pracodawcy oznacza, że ​​jeśli kandydat przyjdzie na rozmowę, jest szansa, że słyszał o Twojej firmie. Jeśli posiada pozytywne odczucia, chętniej zaaplikuje i zaakceptuje ofertę. 92% talentów rozważy opuszczenie obecnej pracy, jeśli zaoferuje inną rolę firmie, która ma doskonałą markę pracodawcy.

  1. Zwiększona jakość zatrudnień

Im bardziej znana Twoja marka i  bardziej pozytywny wizerunek wśród kandydatów, tym bardziej utalentowani ludzie będą do Ciebie przychodzić. Dane pokazują, że silna marka prowadzi do 50% bardziej wykwalifikowanych kandydatów. Dzięki bardziej wykwalifikowanym aplikacjom zespoły rekrutacyjne mogą wydawać mniej na zewnętrzne firmy rekrutacyjne oraz zmniejszać koszt firmy na zatrudnienie.

  1. Lepsza retencja pracowników

Poważną częścią budowania wizerunku pracodawcy jest zadowolenie pracowników w miejscu pracy. To sprawia, że ​​pozostają w firmie dłużej. Firmy, które uznają taką markę  za priorytetową, zyskują nawet 28% wzrostu liczby pracowników.

pracodawcy-wskazniki

  1. Zwiększone zaangażowanie pracowników

Częścią brandingu pracodawcy jest także poczucie sensu, czy celu. Stworzenie odpowiedniej marki i kultury szczęśliwych i zaangażowanych pracowników zwiększy innowacyjność i produktywność.

  1. Mów ludziom o swojej marce

Szczęśliwi pracownicy będą mówić o Twojej marce w pozytywny sposób. Są też bardziej skłonni polecić Twoją markę jako dobre miejsce pracy. Polecenia są jednym z najbardziej efektywnych kanałów rekrutacyjnych.

Czy chcesz otrzymywać więcej porad i wskazówek dotyczących Employer Branding bezpośrednio do skrzynki pocztowej? Subskrybuj biuletyn EBnavi!

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://static.ebinstitute.com/files/uploads/2017/10/background-body.png);background-color: transparent;background-size: initial;background-position: left top;background-attachment: initial;background-repeat: repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 350px;}