Hack’N’GO, kodowanie z serca! Zobacz jak minęły 4 dni pełne kodowania!

Hack’N’GO, kodowanie z serca! Zobacz jak minęły 4 dni pełne kodowania!

Dwa weekendy pełne kodowania, hakowania, programowania? Dla większości z nas brzmi to jak czarna magia, ale uwierzcie – znajdują się tacy, dla których to prawdziwa gratka! I to właśnie takie osoby, z ogromną wiedzą IT i olbrzymimi sercami były uczestnikami kolejnej edycji Hackathonu. Wydarzenie objął mecenasem mBank, a my jako Employer Branding Institute zadbaliśmy o sprawną organizację oraz koordynację.

Hack’N’GO to wyjątkowy, charytatywny konkurs programistyczny, który 19 listopada zagościł już po raz drugi w Warszawie, a 3 grudnia miał swoją premierę w Łodzi. Grupa śmiałków, którzy oprócz wiedzy informatycznej posiadają również duży zapas chęci pomocy innym, znalazła się w jednym pomieszczeniu, aby przez cały weekend zrobić coś niezwykłego – ich celem było za pomocą nowoczesnej technologii, ułatwić funkcjonowanie wielu dobroczynnym organizacjom. Całości przyglądali się eksperci IT i reprezentanci mBanku, którzy polowali na najlepszy produkt i nagrodzili go upominkami.

W Warszawie, w listopadowy weekend spotkaliśmy się w niezwykłym wnętrzu Campus Warsaw, które zostało założone przez Google i dzięki swojemu postindustrialnemu klimatowi inspirowało 17 programistów do działania na rzecz takich organizacji jak spełnione Marzenia, OTOZ Animals, Fundacja Normalna Przyszłość i ESN Polska. Przedstawiciele stowarzyszeń zarysowali uczestnikom konkursu swoje potrzeby i problemy, które ograniczają ich działalność. Programiści szukali i znajdowali rozwiązania, które później wdrażali w życie, bazując na swojej kreatywności i wiedzy z zakresu IT. W kilkuosobowych grupach od świtu do nocy działali na pełnych obrotach, aby stworzyć aplikacje mobilne czy strony internetowe.

Podobnie było w Łodzi, gdzie tym razem 13 chętnych programistów pomagało Fundacji Happy Kids, Kolorowy Świat, Centerko i Dom w Łodzi. Po godzinach ciężkiej pracy, umilonej poczęstunkiem i fajną atmosferą, nareszcie można było poznać efekty, które przerosły nawet oczekiwania przedstawicieli organizacji charytatywnych!

Dom w Łodzi od teraz będzie mógł się pochwalić aplikacją na komórki, która będzie wysyłała na telefon informację o aktualnościach na ich stronie. Inspiracją jest Facebook, który wysyła takie powiadomienia na komórkę – wiemy kto i co napisał i możemy od razu zobaczyć posty i zdjęcia. Fundacja Happy Kids dostała podstronę do wpłat online, która ułatwi zbieranie wpłat przy różnych prowadzonych przez nią akcjach, a organizacja Centerko może od teraz cieszyć się nową, profesjonalną stroną, z zupełnie nową szatą graficzną i blogiem, gdzie zamieszczane będą wszystkie informacje dotyczące działań organizacji. Łódzka edycja cieszyła się nie tylko zainteresowaniem uczestników, ale również lokalnych mediów, czego dowodem są poniższe relacje, relacja radiowa SŁUCHAJ TUTAJ oraz wizualna:

Takich i jeszcze więcej ciekawych rozwiązań nie udałoby się dokonać bez uczestników, którzy poświęcili swój cenny czas i wiedzę na przygotowanie wszystkich ciekawych rozwiązań. Organizatorzy i sponsorzy docenili każdego i pełni wdzięczności wręczyli certyfikaty oraz upominki, a my, dumni z wszystkich biorących udział, cieszyliśmy się, że kolejny raz mogliśmy przyłożyć cegiełkę do przygotowania tego wydarzenia.

Według Małgorzaty Janczukowicz, pracownika ds. komunikacji wewnętrznej i relacji z pracownikami mBanku:„Wydarzenie daje uczestnikom hackathonu jedyną w swoim rodzaju możliwość sprawdzenia swoich umiejętności we wspaniałej atmosferze kolektywnej pracy, skoncentrowanej na szczytnym, charytatywnym celu. Hack’N’GO pokazuje jak bardzo wartościowe są kompetencje osób będących specjalistami w dziedzinie programowania.”

To co? My już się nie możemy doczekać co przyniosą kolejne edycje!

Autor: Gabriela Golińska, Employer Branding Institute

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://static.ebinstitute.com/files/uploads/2017/10/background-body.png);background-color: transparent;background-size: initial;background-position: left top;background-attachment: initial;background-repeat: repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 350px;}