Misja Modelowanie – konkurs i kampania promująca pracę w dziale ryzyka w mBanku!

Misja Modelowanie – konkurs i kampania promująca pracę w dziale ryzyka w mBanku!

W dniach 24.09-21.10 Employer Branding Institute przeprowadził kampanię promującą konkurs Misja Modelowanie organizowany przez dział ryzyka mBanku. Misja Modelowanie skierowana była do studentów i absolwentów zainteresowanych rozwojem w kierunku bankowości analitycznej.

Kampania

Hasło przewodnie kampanii brzmiało: „Jesteś studentem lub absolwentem, który lubi wyzwania?”. Zdecydowaliśmy się odwołać do motywu wyzwania i podróży kosmicznych, by przyciągnąć uwagę młodych ludzi. Zależało nam również na pokazaniu obszaru ryzyka, jako miejsca pracy, które charakteryzuje się inspirującymi zadaniami. Najlepszym i najbardziej dopasowanym do grupy docelowej kanałem był facebook. Kampanię, promującą projekt Misja Modelowanie, zrealizowaliśmy w formie bannerów reklamowych i wydarzenia, które kierowało uczestników do formularza zgłoszeniowego oraz promocji w ramach grup społecznościowych. Podczas dwutygodniowych działań zebraliśmy 43 aplikacje.

Misja modelowanie, a hackaton

Projekt Misja Modelowanie przyjął formę analogiczną do hackatonu – twórczego maratonu dla specjalistów z określonej branży (zwykle IT), podczas którego uczestnicy mają za zadanie przedstawić autorskie rozwiązanie na zadany problem w ciągu jednego lub dwóch dni. Konkursy o podobnej formie stanowią coraz popularniejsze narzędzie rekrutacji. Dlaczego? Struktura twórczych czy analitycznych maratonów pozwala nie tylko na sprawdzenie umiejętności kandydatów w praktyce, lecz również poznanie sposobu podchodzenia przez nich do zadanego problemu. To również świetna okazja na poznanie, jak kandydaci radzą sobie z prezentacją i obroną własnego projektu.

Takie konkursy pozwalają na sprawdzenie umiejętności kandydatów w bezpośrednim przełożeniu dla biznesu i korzyści biznesowych oraz na zaproponowanie nieszablonowych rozwiązań. Dla studentów jest to też okazja do sprawdzenia swoich możliwości w praktyce i zobaczenia, czy praca na podobnym stanowisku im odpowiada

– mówi Kaja Gryciak, Head of Executive Team w Employer Branding Institute.

Misja ModelowanieMisja Modelowanie to dwudniowy konkurs modelarski, który odbył się w dniach 13-14.11.2018. W czasie jego trwania studenci i absolwenci kierunków analitycznych mieli okazję zmierzyć się z wyzwaniami, jakie na co dzień stoją przed specjalistami zajmującymi się modelowaniem i walidacją parametrów ryzyka kredytowego. Efekty swoich działań uczestnicy musieli również zaprezentować przed jury. Na najlepszych czekały niezwykle atrakcyjne nagrody – trzymiesięczny płatny staż w obszarze ryzyka oraz nagrody pieniężne w wysokości 6000 i 3000 złotych.

Autor: Aleksandra Grabska, Client Partner w Employer Branding Institute

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://static.ebinstitute.com/files/uploads/2017/10/background-body.png);background-color: transparent;background-size: initial;background-position: left top;background-attachment: initial;background-repeat: repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 350px;}