Image module

Jako operator one stop shopping oferuje pełen zakres usług logistycznych w ramach spedycji lotniczej, morskiej, drogowej, kolejowej oraz logistyki kontraktowej i zintegrowanej. Kuehne + Nagel zatrudnia ponad 82 000 pracowników w ponad 1300 lokalizacjach w 100 krajach i jest jedną z największych firm logistycznych na świecie. W Polsce działa od ponad 25 lat świadcząc usługi w 28 lokalizacjach i zatrudniając ponad 2300 specjalistów.

Zdecydowanie największym wyzwaniem był brak marki konsumenckiej, z którą mogliby identyfikować się pracownicy – Kuehne + Nagel działa jako podwykonawca w branży logistyki dla marek B2C o wysokiej rozpoznawalności. Ponadto następowała duża rotacja na stanowiskach niższego szczebla, przede wszystkim wśród pracowników magazynowych.

Naszym celem było  przygotowanie strategii EB dla Kuehne + Nagel, obejmującej działania wewnętrzne – związane z aktywizacją pracowników – i zewnętrzne – nakierowane na efektywną rekrutację na kluczowe stanowiska.

Obejmowała m.in: Analizę zaangażowania pracowników Kuehne + Nagel na różnych poziomach organizacji, warsztaty z kandydatami, ankietę skierowaną do wszystkich pracowników firmy, BUZZ audit – badanie wizerunku w sieci, benchmarking komunikacji – porównanie kanałów komunikacji z kluczową konkurencją w branży logistyki.

Strategia EB, inicjatywy wewnętrzne wyróżnione nagrodą EBstars 2017, nowa strona kariery oparta na strategii, nowe standardy ogłoszeń rekrutacyjnych i komunikacji HR i EB, a także wdrożenie zgrywalizowanego programu poleceń oraz redukcja fluktuacji pracowników o połowę.