Strony kariery w finansach – Employer Branding Institute na tropie najlepszej

Strony kariery w finansach – Employer Branding Institute na tropie najlepszej

W Employer Branding Institute czujemy się jak detektywi, którzy tropią prawdę o rynku pracodawców w Polsce. Podążamy tropem kandydata – śledzimy jakie są opinie o markach pracodawców w Internecie, podglądamy oferty, aplikujemy na stanowiska.Tym razem postanowiliśmy przeanalizować kto ma najlepsze strony kariery w finansach.

Wiemy kto według popularnych rankingów pracodawców jest najbardziej pożądany przez kandydatów. Jednak jak ten wynik przekłada się na ocenę strony kariery pracodawcy? Czy słusznie przykładamy tak dużą wagę do tego sposobu komunikacji?

Nie łatwo jest odpowiedzieć na te pytania, dlatego wymagało to od nas odpowiedniego przygotowania.

Wybraliśmy liderów w finansach, zarówno z branży bankowej, jak i konsultingu oraz ubezpieczeń, na podstawie najpopularniejszych rankingów pracodawców na rynku  – Bank Zachodni WBK, Accenture, Alior Bank, Pekao S.A, mBank, EY, PWC, KPMG, ING Bank Śląski, ING Życie, PKO BP, PZU, Deloitte, BCG, Provident oraz Deutsche Bank.

Co ocenialiśmy?

Wybraliśmy 5 kluczowych wymiarów istotnych w prowadzeniu strony kariery w finansach.

Pierwszym z nich jest przyjazność, czyli przede wszystkim bezbłędne działanie Twojej strony. Niewgrywające się zdjęcia, czy puste, nieaktualne linki budzą wątpliwości kandydatów, czy strona jest zadbana i czy nie zostaną oni potraktowani po macoszemu podobnie, jak ona. Istotna jest także szybka aplikacja w kilku krokach. Logowanie się w odrębnym systemie, aby zgłosić kandydaturę na stanowisko, często bywa drogą nie do przejścia. Także mimo deklarowanej chęci pracy w globalnej marce i otwartości na międzynarodowe środowisko Pokolenie Y pragnie czuć się zaopiekowane i chce czytać treści dedykowane dla Polski.

Kolejnym istotnym wymiarem jest powiązanie z mediami społecznościowymi. Według Wearesocial.com 35% Polaków posiada aktywne konto na Facebooku, jest to potencjał, który musi być wykorzystany. Zwłaszcza w kontakcie z młodymi jest to niezbędne narzędzie, bazujące na obecności w ich naturalnym środowisku. Jeśli zakładasz profil kariery na Facebooku, zadbaj także o jego aktualność. Post raz w tygodniu to bezwzględne minimum, które pozwoli na utrzymanie zainteresowania kandydatów.

Trzeci wymiar obejmuje mobilność. Niemalże połowa ruchu na stronach internetowych jest generowana przez smartfony, co czyni responsywność strony kariery  jej niezbędnym atrybutem. W obecnych czasach kandydaci chcą mieć możliwość aplikacji w każdej sytuacji – nawet jadąc tramwajem, czy przeglądając wieczorem wiadomości w lekkim półśnie.

Pokolenie Y ceni sobie szczególnie możliwość zadawania bezpośrednich pytań i feedbacku, toteż wszelkie formy interaktywności – takie, jak FAQ, czy czat – stały się istotnym elementem naszego rankingu i czwartym wymiarem oceny.

Ostatnim elementem oceny jest prowadzenie angażującej komunikacji. Nowe trendy w tej kwestii nikogo nie dziwią. Gry autoselekcyjne, przedstawienia zespołu, czy materiały wideo stały się standardem strony kariery, rywalizującej o uwagę przeciążonego natłokiem informacji kandydata.

Pewnie nie możecie się doczekać na wyniki?

Okazuje się, że najlepszą stroną kariery, która zadbała o niemalże wszystkie powyższe aspekty, jest PZU. Po jego stopach depcze wyjątkowo interaktywny i angażujący Provident oraz uspołeczniony EY. Dwa kolejne miejsca zajęły KPMG i mBank.

strony kariery

 

 

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://static.ebinstitute.com/files/uploads/2017/10/background-body.png);background-color: transparent;background-size: initial;background-position: left top;background-attachment: initial;background-repeat: repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 350px;}