Jak zostać gwiazdą Employer Brandingu?

Jak zostać gwiazdą Employer Brandingu?

“To win in the marketplace, you must first win in the workplace” te słowa wypowiedziane przez Doug Conant – twórcy i właściciela Campbell Soup Company, w pełni określają misję employer brandingu. Pozytywny wizerunek pracodawcy wśród obecnych i potencjalnych pracowników firmy jest kluczem do sukcesu każdego przedsiębiorstwa. Bo to właśnie od nich zależy komunikat marketingowy wysyłany do potencjalnych klientów. I to oni są wizytówką firmy poza jej murami i budują wartość przedsiębiorstwa.

employer_branding_instiyute_EBstars_2

 

Employer Branding się zmienia, czyli co nowego w VII edycji konkursu

Na polskim rynku, gdzie popyt na specjalistów, zwłaszcza w niektórych sektorach, jest ogromny, obserwujemy coraz ciekawsze i oryginalniejsze sposoby zabiegania nie tylko o względy kandydatów, ale również o utrzymanie pozytywnej opinii o firmie i zaangażowania wśród obecnych pracowników. Rekrutacja przez Snapchata w Polsce? Nie wydaje się już to pomysłem niemożliwym! Czy jednak chodzi tylko o innowacyjne pomysły? „Wraz z rozwojem rynku employer branding w Polsce rozwija się także jego definicja. Nie chodzi już tylko, choć wciąż ma to ogromne znaczenie, o ładne kreacje czy innowacyjne narzędzia. Employer branding tak jak marketing wkracza na nowe ścieżki i staje się realnym wsparciem dla biznesu. Realnym, a więc mierzalnym i policzalnym. Co za tym idzie, skupionym na efektach. Czy to kampanie czy pojedyncze działania muszą realizować określone cele wizerunkowe, rekrutacyjne czy retencyjne. Dlatego konkurs bardzo dużą wagę przykłada do efektywności działań stosowanych przez organizacje” komentuje dr Barbara Zych, inicjatorka konkursu.

Świat HR-u idzie do przodu, więc i konkurs nie stoi w miejscu. Choć w tym roku EBstars obchodzą 7 urodziny i są jednym z najstarszych konkursów employer brandingowych w Polsce, to nie spoczywamy na laurach. Kategorie konkursowe są adekwatnie odświeżane i poszerzane o nowe pozycje, zgodnie z tempem rozwoju rynku employer branding w Polsce. W konkursie nagradzane są nie tylko całe kampanie, ale i ciekawe akcje, które weszły w życie od 1 kwietnia 2015 do 30 czerwca 2016. W tym roku w 9 kategoriach nagrody zostaną przyznane 10 najlepszym firmom w Polsce!

 

employer_branding_institute_EBstars

 

W tym roku po raz pierwszy przyznajemy nagrodę za kampanię w budżecie do 100 tysięcy złotych. Tym samym chcemy dać szansę mniejszym przedsiębiorstwom na pokazanie swojej efektywności i pomysłowości w tym zakresie. Do tej pory startując w tej samej kategorii co duże korporacje, nie miały szans tego pokazać. Większy budżet już na wstępie daje szersze możliwości, wprowadzając więc dwie kategorie budżetowe chcieliśmy dać szansę mniejszym pracodawcom.

 

Jury jakiego dotąd nie było!

Konkurs Employer Branding Stars to nie tylko nagradzanie najlepszych, ale także  przegląd działań pracodawców z minionego okresu. Konkurs dzięki zespołowi jury, składającemu się szerokiego grona ekspertów z bardzo wielu dziedzin, ustanawia standardy adekwatności, oryginalności i jakości działań employer brandingowych.

W tym roku jego skład jeszcze pełniej oddaje złożoność i eklektyczność tego obszaru biznesu. Wśród jury konkursu tegorocznej edycji pojawili się bowiem zarówno eksperci z obszarów HR-u, PR-u, marketingu, social media jak i komunikacji wewnętrznej. Mamy zarówno przedstawicieli dużych korporacji zajmujących się tym tematem (w tym zwycięzców poprzednich edycji), jak i przedstawicieli agencji marketingowych, PR czy domów mediowych. Zgłaszane projekty będą oceniać:

 

 • Grzegorz Albrecht (Albrecht&Partners),
 • Tomasz Bartnik (Dentsu Aegis Network),
 • Sabina Borejsza-Wysocka (Setapp Sp. z o.o.)
 • Monika Czaplicka (Wobuzz),
 • Katarzyna Gajzler (Poczta Polska),
 • Joanna Kamińska (HR z pasją),
 • Marcin Kępa (Poczta Polska),
 • Ewa Mazurczyk (British American Tobacco, ISIR),
 • Adam Piwek (Mind Progress Group),
 • Aleksandra Pszczoła (Bee Talents),
 • Ewelina Rypina-Cywińska (Exellon),
 • Magdalena Selwant-Różycka (Deloitte),
 • Monika Sońta (House of Skills),
 • Łukasz Trzeszczkowski (Grupa PZU),
 • Anna Woźniak (EY),
 • Anna Zaremba (Media Plus).

Taki skład jury gwarantuje najwyższe standardy oceny zgłaszanych projektów.

 

O rosnącym prestiżu i popularności konkursu świadczą zgłaszające się w poprzednich edycjach firmy, a wśród nich: mBank, Jeronimo Martins Polska, Agora S.A., EY, Grupa PZU, UBS, Nutricia, BlaBlaCar, PGNiG Termika, Selleo, Provident, Getin Noble Bank, Groupon, Novo Nordisk Pharma, PwC, Orange, Budimex, Mondelez Polska S.A., Roche, CitiBank, PKO Bank Polski, Unilever, Grupa Lotos, Makro Cash&Carry Polska, Deloitte, Danone, British American Tobacoo, Serco, Novartis, Euro Bank, Netguru, Parker Hannifin, Boston Consulting Group, Luxoft, Accenture, Reckitt Benckiser, Wyborowa S.A., UBS, Capgemini Polska Sp. z o.o., Grupa Żywiec S. A., Lufthansa Systems Poland Sp. z o.o., Spartez Sp. z o.o.

 

Wszystkich ciekawych, którzy chcieli by poznać lub przypomnieć sobie uczestników i laureatów z zeszłego roku, odsyłam do artykułu na portalu HRstandard.pl: (http://hrstandard.pl/2015/07/07/iv-edycja-rozdania-nagrod-ebstars-oto-zwyciezcy/).

Konkurs EBstars to nie tylko porcja zdrowej rywalizacji, ale i porządna dawka EBowej wiedzy. A wszystko to  niesamowitej atmosferze kina Praha, 14 września 2016 r, galę poprzedzi kultowa konferencja HRcamp, na której nie może Cie zabraknąć: HRcamp.pl

Autor: Joanna Bonikowska, Employer Branding Institute. 

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://static.ebinstitute.com/files/uploads/2017/10/background-body.png);background-color: transparent;background-size: initial;background-position: left top;background-attachment: initial;background-repeat: repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 350px;}