Jesteśmy Employer Branding Institute

(nazywamy siebie EBI)

Powstaliśmy w 2011 roku jako jedna z pierwszych agencji employer branding na rynku w Polsce. Od początku naszą misją była edukacja i wsparcie pracodawców w budowaniu silnych marek pracodawców. W ciągu tych ostatnich lat widzieliśmy wiele sukcesów, ale też porażek. Dziś jesteśmy liderami w swojej dziedzinie. Całe nasze doświadczenie i wiedzę  przekuliśmy w konkretne narzędzia, którymi chcemy się dzielić, aby wspierać pracodawców i specjalistów EB w budowaniu silnych marek pracodawców.

  • wsparliśmy swoją wiedzą ponad 100 dużych pracodawców w strategiach i kampaniach EB (największy pracodawca zatrudnia w Polsce ponad 50 tyś pracowników)
  • obsługiwaliśmy marki na różnych geograficznie rynkach (najdalej zawędrowaliśmy z badaniami marki do Chenai), przygotowaliśmy strategie pozycjonowania całych sektorów (w tym dla najszybciej rosnącego SSC/BPO koordynując potrzeby ponad 80 pracodawców zrzeszonych w ABSL), docierając do często trudnych grup docelowych (naszym najciekawszym wyzwaniem było stanowisko Huntera)
  • zrealizowaliśmy 17 konferencji o employer brandingu i rekrutacji (HRcamp i Warszawskie Dni Rekrutacji)
  • wyedukowaliśmy ponad 100 specjalistów EB (studiaeb.pl) i nagrodziliśmy ponad 50 pracodawców za ich działania w ramach konkursów EBstars oraz BohaterHR
  • zebraliśmy 500 wskaźników EB, na których dzisiaj opieramy diagnozę marek pracodawców
  • pokochaliśmy grywalizację i na niej obsadziliśmy platformę do programu poleceń wykorzystywaną dzisiaj przez firmy
  • przekonaliśmy 6 mln Polaków do tego, że można lubić swoją pracę w ramach projektu pracujebolubie.pl
  • codziennie od 8 lat wspieramy HRowców dawką wiedzy i inspiracji na HRstandard.pl
nasze podejście

ideas + data = performance

Współczesny employer branding zmienia się szybciej niż jakakolwiek inna dziedzina HR i marketingu. Dostęp i możliwości przetwarzania dużych ilości danych, nowe technologie, robotyzacja, sztuczna inteligencja, czy zmiany w konsumpcji mediów nowych pokoleń, zmieniają oblicze tej dziedziny nie do poznania. W centrum jednak zawsze pozostaje człowiek – jego potrzeby, emocje i procesy poznawcze. Rozumienie i umiejętne łączenie tych dwóch biegunów decyduje o sukcesie pracodawcy. Dlatego nasze USP brzmi: pomysły + dane = efekt

Nasze działania opieramy zawsze na czterech filarach

1. Wiedza o tym jak działają marki

Podstawą wszystkich naszych działań jest zrozumienie i wiedza o tym co buduje siłę marki, z czego marka się składa, jak odbierają ją kandydaci i pracownicy. To pozwala na strategiczną diagnozę oraz zaplanowanie działań prowadzących do długofalowego sukcesu.

2. Talent analytics

Pracujemy w podejściu evidence-based employer branding, dlatego analizujemy dane i procesy z całego cyklu doświadczeń kandydata, a potem pracownika z marką pracodawcy. W EBI identyfikujemy ponad 500 rodzajów wskaźników, procesów i narzędzi.

3. People science

Tworząc komunikację i projektując narzędzia bazujemy na zrozumieniu jak funkcjonują ludzie– kandydaci i pracownicy –  po to, aby budować angażujące narzędzia i efektywny komunikat. People Science obejmuje takie dziedziny jak psychologia poznawcza, neuropsychologia, emocje i motywacje odbiorcy, kształtowanie postaw, procesy grupowe czy modele podejmowania decyzji.

4. Nowe technologie i marketing oparty na efektach

czyli doświadczenie i narzędzia, bez których współczesny employer branding nie może być efektywny. Współczesny employer branding to dla nas umiejętne połączenie insightu jakościowego z narzędziami marketingowymi opartymi o nowe technologie. Dlatego GA, GDN, CTA, Bounce rate, SEO, SEM, dropout, CPC, marketing automation czy sztuczna inteligencja to nasz żywioł!

nasza ekipa

Sukcesy opieramy o

zespół specjalistów

Współczesny Employer Branding wymaga strategicznego podejścia do zarządzania marką pracodawcy, skupionego na realnym zysku dla organizacji. Wymaga to połączenia wiedzy z różnych obszarów – badań i strategii komunikacji, marketingu, sourcingu, analityki, nowych technologii i HR.  Dlatego w EBI nie jesteśmy specjalistami od employer brandingu, ale ekspertami w dziedzinie HR, psychologii, marketingu, badań marki, najnowszych technologii, projektowania. To unikalne doświadczenie pozwala nam tworzyć strategie skrojone na miarę i kampanie, które angażują odbiorców wokół Twojej marki. Poznaj nasz zespół!

dr Barbara Zych

FOUNDER & CEO

Założycielka Employer Branding Institute, doktor psychologii, wykładowca na czołowych uczelniach w Polsce. Na swoim koncie ma 15 lat doświadczeń na rynku HR, ponad 100 obsłużonych organizacji z listy Fortune500, 7 książek o rozwoju organizacji i ponad 15 autorskich narzędzi dla rynku HR. Kierownik managerskich studiów podyplomowych EB na ALK. Pisze bloga pod pod adresem www.barbarazych.com 

 

Kinga Makowska

Creative Strategist

Strateg z doświadczeniem w HR i marketingu konsumenckim. Kocha niestandardowe rozwiązania i wyzwania rekrutacyjne. Po godzinach zajmuje się sztuką wizualną i gotuje wegańskie potrawy.

Kaja Gryciak

Employer Branding Manager

Zajmuje się koordynowaniem procesów obsługi klientów i produktów w firmie, dba o dobre relacje z klientami, organizuje konferencje. Wieloletnie doświadczenie w obszarze komunikacji i ponad 500 h szkoleniowych za nią. Neuropsychologia i książki to jej naturalne środowisko.

Marta Sitkiewicz

Business Office Manager

Z wykształcenia ekonomistka i HRowiec. Świetnie sobie radzi w sytuacjach kryzysowych. Rozwiązywanie problemów, zarówno międzyludzkich jak i zawodowych,to jej znak rozpoznawczy. W wolnym czasie zgłębia techniki kuchni bezglutenowej oraz eksploruje Warszawę na rowerze. Jej największym marzeniem jest tworzenie muzyki.

Adam Joachimiak

Employer Branding Specialist

Socjolog próbujący zweryfikować poznane teorie w praktyce. Cenię rzetelność oraz profesjonalizm we współpracy z Klientem, ciekawe pomysły i punktualność. Miłośnik nowych technologii, muzyki i przyrody.

Natalia Hebel

Business Development Manager

Sprzedawca z pasji, zdecydowanie kocha to co robi. Przez 10 lat poznała proces sprzedaży od początku do końca. Zawsze dba o zadowolenie klienta, które jest dla niej priorytetem. Komunikatywna i dynamiczna. Nigdy nie brakuje jej energii nawet przy najbardziej wymagających projektach.

Daniel Mierzejewski

Junior Producer

Fanatyczny słuchacz muzyki, kinomaniak, który zaczyna swoją przygodę w Employer Brandingu. Hobbistycznie montażysta filmowy. Wspieram projekty EBI pod kątem realizacji.

Monika Grąbczewska

Junior Employer Branding Specialist

W EBI pracuję w dziale realizacji. Moim zadaniem jest kreatywna i kompleksowa realizacja projektów. Jestem absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. W wolnym czasie podróżuję, trenuję wspinaczkę i uczę się migowego. Kocham czekoladę, uwielbiam festiwale filmowe i teatr.

Joanna Charczuk

Graphic Designer

Mieszanka umysłu ścisłego i artystycznego. Tancerka w Zespole Tańca Ludowego „Warszawa”. Kiedy nie pracuje maluje i rysuje, a jej dodatkową pasją jest charakteryzacja.

Jan Pantuła

Junior Account Manager

Neurotyczna osobowość, która nie uznaje rzeczy niemożliwych, choć bazuję na rozumie. Ciągła walka logiki i emocji to ja. Dualizm umysłu i sprzeczność świata stara się przekuć w zaletę. Jeśli chodzi o biznes i pracę, zgadza się z twierdzeniem „wyróżnij się lub zgiń”.

Jesteś wariatem takim jak my i kręcą Cię fajne projekty dla dużych marek?

Napisz do nas, zawsze chętnie pogadamy!

kariera@ebinstitute.com