Jesteśmy Employer Branding Institute

(nazywamy siebie EBI)

Powstaliśmy w 2011 roku jako jedna z pierwszych agencji employer branding na rynku w Polsce. Od początku naszą misją była edukacja i wsparcie pracodawców w budowaniu silnych marek pracodawców. W ciągu tych ostatnich lat widzieliśmy wiele sukcesów, ale też porażek. Dziś jesteśmy liderami w swojej dziedzinie. Całe nasze doświadczenie i wiedzę  przekuliśmy w konkretne narzędzia, którymi chcemy się dzielić, aby wspierać pracodawców i specjalistów employer branding w budowaniu silnych marek pracodawców.

  • wsparliśmy swoją wiedzą ponad 100 dużych pracodawców w strategiach i kampaniach employer branding (największy pracodawca zatrudnia w Polsce ponad 50 tyś pracowników)
  • obsługiwaliśmy marki na różnych geograficznie rynkach (najdalej zawędrowaliśmy z badaniami marki do Chenai), przygotowaliśmy strategie pozycjonowania całych sektorów (w tym dla najszybciej rosnącego SSC/BPO koordynując potrzeby ponad 80 pracodawców zrzeszonych w ABSL), docierając do często trudnych grup docelowych (naszym najciekawszym wyzwaniem było stanowisko Huntera)
  • zrealizowaliśmy 17 konferencji o employer brandingu i rekrutacji (HRcamp i Warszawskie Dni Rekrutacji)
  • wyedukowaliśmy ponad 100 specjalistów EB (studiaeb.pl) i nagrodziliśmy ponad 50 pracodawców za ich działania w ramach konkursów EBstars oraz BohaterHR
  • zebraliśmy 500 wskaźników EB, na których dzisiaj opieramy diagnozę marek pracodawców
  • pokochaliśmy grywalizację i na niej obsadziliśmy platformę do programu poleceń wykorzystywaną dzisiaj przez firmy
  • przekonaliśmy 6 mln Polaków do tego, że można lubić swoją pracę w ramach projektu pracujebolubie.pl
  • codziennie od 8 lat wspieramy HRowców dawką wiedzy i inspiracji na HRstandard.pl
nasze podejście

ideas + data = performance

Współczesny employer branding zmienia się szybciej niż jakakolwiek inna dziedzina HR i marketingu. Dostęp i możliwości przetwarzania dużych ilości danych, nowe technologie, robotyzacja, sztuczna inteligencja, czy zmiany w konsumpcji mediów nowych pokoleń, zmieniają oblicze tej dziedziny nie do poznania. W centrum jednak zawsze pozostaje człowiek – jego potrzeby, emocje i procesy poznawcze. Rozumienie i umiejętne łączenie tych dwóch biegunów decyduje o sukcesie pracodawcy. Dlatego nasze USP brzmi: pomysły + dane = efekt

Nasze działania opieramy zawsze na czterech filarach

1. Wiedza o tym jak działają marki

Podstawą wszystkich naszych działań jest zrozumienie i wiedza o tym co buduje siłę marki, z czego marka się składa, jak odbierają ją kandydaci i pracownicy. To pozwala na strategiczną diagnozę oraz zaplanowanie działań prowadzących do długofalowego sukcesu.

2. Talent analytics

Pracujemy w podejściu evidence-based employer branding, dlatego analizujemy dane i procesy z całego cyklu doświadczeń kandydata, a potem pracownika z marką pracodawcy. W EBI identyfikujemy ponad 500 rodzajów wskaźników, procesów i narzędzi.

3. People science

Tworząc komunikację i projektując narzędzia bazujemy na zrozumieniu jak funkcjonują ludzie– kandydaci i pracownicy –  po to, aby budować angażujące narzędzia i efektywny komunikat. People Science obejmuje takie dziedziny jak psychologia poznawcza, neuropsychologia, emocje i motywacje odbiorcy, kształtowanie postaw, procesy grupowe czy modele podejmowania decyzji.

4. Nowe technologie i marketing oparty na efektach

czyli doświadczenie i narzędzia, bez których współczesny employer branding nie może być efektywny. Współczesny employer branding to dla nas umiejętne połączenie insightu jakościowego z narzędziami marketingowymi opartymi o nowe technologie. Dlatego GA, GDN, CTA, Bounce rate, SEO, SEM, dropout, CPC, marketing automation czy sztuczna inteligencja to nasz żywioł!

nasza ekipa

Sukcesy opieramy o

zespół specjalistów

Współczesny Employer Branding wymaga strategicznego podejścia do zarządzania marką pracodawcy, skupionego na realnym zysku dla organizacji. Wymaga to połączenia wiedzy z różnych obszarów – badań i strategii komunikacji, marketingu, sourcingu, analityki, nowych technologii i HR.  Dlatego w EBI nie jesteśmy specjalistami od employer brandingu, ale ekspertami w dziedzinie HR, psychologii, marketingu, badań marki, najnowszych technologii, projektowania. To unikalne doświadczenie pozwala nam tworzyć strategie skrojone na miarę i kampanie, które angażują odbiorców wokół Twojej marki. Poznaj nasz zespół!

dr Barbara Zych

FOUNDER & CEO

Założycielka Employer Branding Institute, doktor psychologii, wykładowca na czołowych uczelniach w Polsce. Na swoim koncie ma 15 lat doświadczeń na rynku HR, ponad 100 obsłużonych organizacji z listy Fortune500, 7 książek o rozwoju organizacji i ponad 15 autorskich narzędzi dla rynku HR. Kierownik managerskich studiów podyplomowych EB na ALK. Pisze bloga pod pod adresem www.barbarazych.com 

 

Kaja Gryciak

Client Service Manager

Zajmuje się koordynowaniem procesów obsługi klientów i produktów w firmie: system poleceń pracowniczych z modułem pre-onbardingu: pepperto.com oraz serwis pozytywnej kariery: [pracujebolubie.pl
Dba o dobre relacje z klientami jako Customer Service Manager. Wieloletnie doświadczenie w obszarze komunikacji i ponad 500 h szkoleniowych za nią. Neuropsychologia i książki to jej naturalne środowisko.

Kinga Makowska

Head of Strategy

Koordynuję obszar strategii, wdraża i rozwija produkty strategiczne i badawcze EBI – pierwszy audyt marki pracodawcy na rynku: ebnavi.com oraz pierwsze w Polsce badanie wpływu marki klienckiej na markę pracodawcy: PremiumEmployerBrand.com. Analityk, badacz i strateg łączący miłość do twardych danych z potrzebą tworzenia koncepcji i rozwiązań. Poza pracą zajmuje się teatrem improwizowanym, sztuką, poezją i kuchnią wegańską.

Marta Sitkiewicz

Head of Administration

Z wykształcenia ekonomistka i HRowiec. Świetnie sobie radzi w sytuacjach kryzysowych. Rozwiązywanie problemów, zarówno międzyludzkich jak i zawodowych,to jej znak rozpoznawczy. W wolnym czasie zgłębia techniki kuchni bezglutenowej oraz eksploruje Warszawę na rowerze. Jej największym marzeniem jest tworzenie muzyki.

Adam Joachimiak

Employer Branding Strategist

Zajmuje się obsługą Klientów pod kątem ustalania oraz realizacji procesów strategicznych, dba o dobre relacje z Klientami, aby współpraca układała się miło i efektywnie. Z wykształcenia socjolog próbujący zweryfikować poznane teorie w praktyce. Ceni rzetelność oraz profesjonalizm we współpracy z Klientem, ciekawe pomysły i punktualność. Miłośnik nowych technologii, muzyki i przyrody. próbujący zweryfikować poznane teorie w praktyce. Cenię rzetelność oraz profesjonalizm we współpracy z Klientem, ciekawe pomysły i punktualność. Miłośnik nowych technologii, muzyki i przyrody.

Katarzyna Szablewska

Assistant Strategist

Działa z entuzjazmem i zapałem. W EBI balansuje między strategią a realizacją. Swoją wiedzę zdobytą podczas studiów na kierunku Psychologia Biznesu przekłada na działania strategiczne oraz badawcze, jest też mocno zaangażowana w proces warsztatów, natomiast doświadczenia ze świata planu filmowego sprawiają, że przy realizacjach foto i wideo dla naszych klientów czuje się jak ryba w wodzie. Miłośniczka współczesnej mody, kina autorskiego, najbardziej poruszają ją sztuki teatralne, a muzyka napędza ją do działania. Zaangażowanie jest jej mocną stroną a zdolności interpersonalne sprawiają ze z ludźmi pracuje jej się najlepiej.

Daniel Mierzejewski

Junior Account Executive

Fanatyczny słuchacz muzyki, kinomaniak, który niedawno rozpoczął swoją przygodę w Employer Brandingu. Hobbistycznie montażysta filmowy. Wspiera projekty EBI pod kątem realizacji. Jego mocna strona to bujna wyobraźnia, kreatywne pomysły, montaż filmów i social media.

Joanna Charczuk

Graphic Designer

Najlepsze kreacje w EBI tylko u Asi! Kreacje dla sektora B2B ma w małym palcu! Mieszanka umysłu ścisłego i artystycznego. Tancerka w Zespole Tańca Ludowego „Warszawa”. Kiedy nie pracuje maluje i rysuje, a jej dodatkową pasją jest charakteryzacja.

Natalia Hebel

Head of Sales

Sprzedawca z pasji, zdecydowanie kocha to co robi. Przez 10 lat poznała proces sprzedaży od początku do końca. Zawsze dba o zadowolenie klienta, które jest dla niej priorytetem. Komunikatywna i dynamiczna. Nigdy nie brakuje jej energii nawet przy najbardziej wymagających projektach.

Jesteś wariatem takim jak my i kręcą Cię fajne projekty dla dużych marek?

Napisz do nas, zawsze chętnie pogadamy!

kariera@ebinstitute.com