Indeks Doceniania – czy docenianie w pracy jest ważne?

Indeks Doceniania – czy docenianie w pracy jest ważne?

Masz czasem wrażenie, że nikt nie docenia Twojej pracy? A może sam masz kłopot z chwaleniem współpracowników czy podwładnych za dobrze wykonaną pracę? Jaki sposób doceniania jest według Ciebie najlepszy? Na te pytania staramy się znaleźć odpowiedź w raporcie „Indeks Doceniania”

Wbrew powszechnej opinii, wynagrodzenie i premie to nie wszystko. W ostatnich latach coraz istotniejszą rolę odgrywa kultura organizacji i szczęście w pracy. Szczęśliwi pracownicy są nie tylko bardziej produktywni, ale również bardziej kreatywni i zadowoleni ze swojej pracy. Abyśmy wykonywali powierzone zadania z satysfakcją i zaangażowaniem, musimy czuć się doceniani. To jedna z podstawowych ludzkich potrzeb. Dotyczy to zarówno relacji prywatnych np. w związków, jak i zawodowej sfery naszego życia. Każdy lubi raz na jakiś czas usłyszeć “good job” lub dostać dzień wolny w podziękowaniu za ciężko wykonaną pracę. Dwie agencje – Employer Branding Institute oraz HRM Institute – wraz z partnerami Preeshare, AmRest i Allegro zapraszają do udziału w badaniu Indeks Doceniania.

Docenianie jest zjawiskiem bagatelizowanym szczególnie w polskich firmach. Aż 8 % więcej pracowników firm z kapitałem zagranicznym czuje się bardziej doceniona niż pracownicy na tych samych stanowiskach w polskich firmach. Wielu menadżerów wciąż uważa, że nie można za bardzo chwalić pracownika „bo mu się w głowie poprzewraca i nabierze z zbyt dużej pewności siebie”, co może skutkować znalezieniem przez niego lepszej pracy.

Indeks doceniania

Badanie Indeks Doceniania

Celem badania jest poznanie opinii na temat siły doceniania w miejscu pracy. Jak ważne jest ono dla pracowników? Czy czują się docenieni za dobrze wykonane zadania i zaangażowanie w pracę? Czy pracodawcy doceniają swoich współpracowników? Czy i jak docenianie wpływa na poziom radości, szczęścia i satysfakcji z pracy?

Wyraź swoje zdanie i przyczyń się do zmiany podejścia pracodawców do kwestii doceniania pracowników. Wypełnienie krótkiej ankiety zajmuje  około 10 minut, a dostarcza ciekawych danych, które zostaną opublikowane w specjalnym raporcie już w październiku. Wyniki badania zostaną zaprezentowane podczas X edycji HRcamp, organizowanej przez Employer Branding Institute

Biorąc udział w badaniu możesz wygrać roczny dostęp do narzędzia monitorowania internetu Brand24 lub jedną z dziesięciu książek o tematyce okołobiznesowej.

Czekamy na Twoją opinię!

Powiedz nam, co myślisz o docenianiu w pracy na stronie indeksdoceniania.pl

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://static.ebinstitute.com/files/uploads/2017/10/background-body.png);background-color: transparent;background-size: initial;background-position: left top;background-attachment: initial;background-repeat: repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 350px;}